Raj sam uvek zamišljao kao nekakvu biblioteku.
Horhe Luis Borhes
Život, literatura, anegdote – sve je tu.
Trideset pisaca otvara vrata svoje „druge kuće”, onih tihih mesta u kojima su radili kao upravnici, bibliotekari ili arhivisti, provodeći duge sate u čitanju i istraživanju. Anhel Esteban nas vodi kroz istoriju prašnjavih polica, kroz vekove nagomilanog znanja i upoznaje nas sa (ne)radnim navikama slavnih ljudi od pera poput Getea, Helderlina, Prusta, Borhesa, Ljose, Kerola, Pereka i Stivena Kinga.
Čar ove knjige nije samo u raznolikosti sudbina njenih junaka, anegdotama i mitovima koji su se pleli oko njih, već i u istorijsko-geografskim skokovima kojima obilazimo biblioteke iz epohe baroka do savremenog doba, od Buenos Ajresa preko Londona, Madrida pa sve do ruskih pustahija.
Anhel Esteban je uspeo da sumira ogromnu građu koja po pavilu prati ovakve knjige i da zakletim knjiškim moljcima pruži uzbudljivo i edukativno štivo, puno dragocenih podataka.
Prevodilac: Vesna Vidaković
Godina izdanja: 2016
Br. Str.: 230
Povez: broš
Format: 21 cm
Pismo: latinica
Pisac u svom raju: trideset velikih pisaca koji su bili bibliotekari
759,00 RSD
Šifra proizvoda: DER664570862K
Kategorije: Autobiografije, biografije, memoari, pisma, KNJIŽEVNOST
Oznaka: Dereta
Izdavač | Dereta |
---|
Anhel Esteban je profesor hispanoameričke književnosti na Univerzitetu u Granadi i gostujući predavač na više od trideset univerziteta u Americi, Evropi i Aziji, uključujući Harvard, Jejl, Sorbonu itd. Napisao je preko šezdeset knjiga o hispanoameričkoj literaturi, među kojima je i knjige Pisac u svom raju – trideset velikih pisaca koji su bili bibliotekari (Dereta, 2016) i Od Gaba do Marija: rodoslov hispanoameričkog buma (Dereta, 2016), u saradnji sa Anom Galjego.